Lampje (3de graad) FroeFroe / Johnny Mus

dinsdag 13 april 13u30
Leietheater - Grote Zaal
  • leerkracht gratis
  • scholen 5

Lampje is een verhaal over vaders, vriendschap en mogen zijn wie je bent.

Lampje woont met haar vader in een vuurtoren. Haar vader is vuurtorenwachter, hij heeft maar één been en is een dronkaard. Lampje moet regelmatig helpen om de vuurtoren brandend te houden. Op een stormachtige dag gaat het mis: de lamp brandt niet, vader was weer dronken. Een schip slaat te pletter tegen de rotsen en de gemeente wil maatregelen. Lampje wordt uit huis gehaald. Ze wordt geplaatst, voor haar eigen goed, weg van haar vader, in het Zwarte Huis. Het Zwarte Huis is een kasteel dat eigendom is van een zeekapitein. Niemand wil daar werken omdat er een monster woont. Maar Lampje gelooft niet in monsters.

Theater FroeFroe en Johnny MUS waren helemaal ondersteboven van dit schitterende verhaal. Lampje is een avonturenroman met een waanzinnige heldin, maar het is ook een sfeervol en poëtisch hedendaags sprookje. Lampje zit vol heerlijke karakters die het boek tot een inspriratiebron maken voor iedere beeldenmaker. 

De Antwerpse gezelschappen FroeFroe en Johnny Mus maken van Lampje fijnzinnig miniatuurtoneel met groteske uithalen. - Wouter Hillaert, De Standaard

Vrij naar het bekroonde boek van Annet Schaap.
Bekroond met de Boze Wolf Festival - prijs voor beste figurentheatervoorstelling van 2025.