Reis door de tijd naar een filmavond in bezet België. Ontdek wat Belgische bioscopen in de Tweede Wereldoorlog vertoonden. Bekijk unieke fragmenten uit propaganda- en ontspanningsfilms van toen. Maak kennis met een bijzonder stuk filmgeschiedenis: een periode waarin Belgische bioscopen niet alleen konden worden gebombardeerd, maar ook opgeblazen door het verzet. Alles wordt helder uitgelegd door professor Roel Vande Winkel, auteur van het boek ‘Bioscoop in Bezet België’.
Roel Vande Winkel is hoogleraar aan de KU Leuven en doceert aan LUCA School of Arts. Hij verdiept zich al jaren in film- en bioscoopgeschiedenis, met veel aandacht voor de Europese filmwereld in de eerste helft van de twintigste eeuw.
'Een oorlog wordt niet alleen uitgevochten aan het front, maar ook op het scherm. Vandaag gebeurt dat vooral via televisie en sociale media. In de Tweede Wereldoorlog was film het belangrijkste strijdtoneel. Men streed om de ‘hearts and minds’ van het publiek, ook in bezet België. Roel Vande Winkel laat op bijzonder indrukwekkende wijze zien hoe dat ging.’ (JENS FRANSSEN, oorlogsjournalist VRT)



