Vier de seizoenen met BRYGGEN & Michiel Vandevelde - dans ontmoet Vivaldi en Richter.
Net zoals de seizoenen in de natuur veranderen en terugkeren, kunnen nieuwe interpretaties klassieke werken transformeren. In deze concertchoreografie vervagen de grenzen tussen dans en muziek. BRYGGEN en choreograaf Michiel Vandevelde voegen een extra laag toe aan de rijke textuur die Max Richter introduceerde in zijn herinterpretatie van Antonio Vivaldi's De vier jaargetijden (2012). Richters partituur wordt uit het hoofd gespeeld door de muzikanten van BRYGGEN, onder leiding van violiste Jolente De Maeyer, die zich in continue patronen over het podium bewegen. Een solodanser slingert tussen hen door, soms in tegenspraak met de muziek, soms deze versterkend.
Elk seizoen is gekoppeld aan een specifieke choreografische traditie: de lente is geïnspireerd op Isadora Duncan, de zomer op Anna Halprin, de herfst op Pina Bausch en de winter op Trisha Brown.
Door hun podiumpresentatie te herdenken, zich vrij door de ruimte te bewegen en uit het hoofd te spelen, dagen zowel de danser als de muzikanten de conventies van het concertformaat uit. Wat naar voren komt is een gezamenlijke zoektocht naar hoe klassieke werken kunnen worden beleefd, belichaamd en opnieuw vormgegeven, niet als vaste monumenten, maar als een levende praktijk die wordt gevormd door beweging, aanpassing en het plezier van voortdurende heruitvinding.
18u45 vertrek bus aan Brielpoort
20u15 voorstelling in cc Het Perron Ieper
21u15 einde voorstelling
22u15 voorziene terugkomst aan Brielpoort










